Oprogramowanie do zarządzania licencjami

Liczba systemów informatycznych w przedsiębiorstwach sięga dziesiątek, a często setek i tysięcy. Czy wszystkie są wykorzystywane? Czy mamy odpowiednie licencje na oprogramowanie używane w naszym przedsiębiorstwie? Czy rzeczywiście produkty zainstalowane na serwerach i komputerach PC w naszej organizacji są nam potrzebne i niezbędne do funkcjonowania?

Dowiedz się więcej

Wsparcie negocjacji umów licencyjnych

Jakiego rodzaju umowę podpisać? Jak planować zakup – czy ma on dotyczyć tylko realizacji bieżących potrzeb przedsiębiorstwa, czy też dodatkowo uwzględniać dalszy rozwój środowiska IT?

Dowiedz się więcej

Wsparcie audytu oprogramowania

Audyt licencji oprogramowania może okazać się dla dyrektora finansowego oraz dyrektora informatyki jednym z bardziej kłopotliwych i skutkujących nieoczekiwanymi efektami finansowymi wydarzeniem.

Dowiedz się więcej

Software Asset Management

Zarządzanie licencjami oprogramowania ma zupełnie inny aspekt niż dobrami materialnymi będącymi w posiadaniu przedsiębiorstwa. W przypadku dóbr materialnych takich jak komputery, drukarki czy inne urządzenia, ewidencji i kontroli podlega ich fizyczna lokalizacja, osoby za nie odpowiedzialne oraz stopień amortyzacji. Ich aktualny stan jest weryfikowany cyklicznie podczas inwentaryzacji.

Dowiedz się więcej